Yıldırımdan Korunma Sistemleri - Onay Paratoner
15296
page-template-default,page,page-id-15296,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-title-hidden,columns-4,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-4.9.1,vc_responsive

Yıdırımdan korunabilmek için öncelikle bu 3 konuya önem gösterilmelidir.

 

1)Yıdırımı Yakalama

 

Kurulacak olan dış yıldırımlık sistemi yıldırımı yakalamak için tasarlanmaktadır. Doğru bir tasarım ile yıldırımı toprağa iletkenler vasıtasıyla ulaştırmak amaçlanmıştır.

 

2)Topraklama

 

Çok önemli  bir elektrik olayı olan yıldırım etkisiz hale getirilemez. Bu yüzden önlem almak zorundayız. Topraklama yapılması gereken işlerin en önemli kısımlarından biridir ve yıldırımdan korunmanın  tek yolu, toprağa iletmektir. Bu nedenle  Topraklama korunmanın temelidir.

 

3)Elektronik Cihaz Koruması

 

Yıldırım çok yüksek gerilimler ile oluşan bir doğal afettir. Bu yüzden topraklamasının sağlıklı yapılması durumunda dahi elektronik cihazlar zarar görebilir. Bu yüzden elektronik cihazlar özel koruma yöntemleri ile korunmalıdır.

essay writeressay writer onlinebest essay writing servicebuy essay papersprofessional college essay writerscustom writingsterm paperscostom writingcustom term paper writing