Onay Paratoner

Taahhüt

Şirketimiz paratoner sistemleri konusunda gerek anahtar teslimi, gerek malzeme teslimi ve gerekse işçilik konusunda kapsamlı hizmetler sunmaktadır.

TAAHHÜT KONULARI

Aktif paratoner sistemi: Aktif paratoner sistemine ait tüm malzemelerin işyerine teslimi, şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli montaj ekibi ile şartname ve projesine uygun şekilde montajın yapılarak kabul heyetine ibrasını kapsar. Böylelikle hem malzeme ve hem de işçilikler kapsamında Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti.’nin garantisi kapsamı devreye girmiş olur. Şirket Kalite Yönetim Sistemi belgelerinin öngördüğü şekilde hem malzeme kalitesi (CE) ve hem de işçilik kalitesi (ISO 9001) üst düzeyde sağlanmış olur.

Faraday kafesi ve pasif paratonerler: Faraday kafesi sistemine ait tüm malzemelerin işyerine teslimi, şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli montaj ekibi ile şartname ve projesine uygun şekilde montajın yapılarak kabul heyetine ibrasını kapsar. Böylelikle hem malzeme ve hem de işçilikler kapsamında Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti.’nin garantisi kapsamı devreye girmiş olur. Şirket Kalite Yönetim Sistemi belgelerinin öngördüğü şekilde hem malzeme kalitesi (CE) ve hem de işçilik kalitesi (ISO 9001) üst düzeyde sağlanmış olur.

Aşırı gerilimden korunma: Aşırı gerilim sistemine ait tüm malzemelerin işyerine teslimi, şirketimiz bünyesinde çalışan deneyimli montaj ekibi ile şartname ve projesine uygun şekilde montajın yapılarak kabul heyetine ibrasını kapsar. Böylelikle hem malzeme(OBO marka) ve hem de işçilikler kapsamında Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti.’nin garantisi kapsamı devreye girmiş olur. Şirket Kalite Yönetim Sistemi belgelerinin öngördüğü şekilde işçilik kalitesi (ISO 9001) üst düzeyde sağlanmış olur.

ÜRETİM

Yıldırımdan korunma sistemi ile ilgili Aktif paratoner, faraday kafesi, pasif paratoner sistemi ve bu sistemler ile ilgili gerekli olan tüm kroşe ve kelepçeler ile topraklama sistemlerine ait termokaynak potaları, toprak geçiş direnci düşürücü Sistek malzemesi , diğer yardımcı malzemelerin tamamı Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti.’nin tesislerinde üretilerek piyasaya sunulur. Üretimde şirket politikası gereği CE prosedür ve süreçleri her aşamada malzeme kalitesinde belirleyici faktör olmakta, böylelikle hatalı/ayıplı mal üretiminin önüne geçilerek kullanıcılara uzun ömürlü, sağlam ve yıldırımdan korunma gereklerini sağlayan kaliteli malzemeler sunulmaktadır.

PROJELENDİRME

Yıldırımdan korunma sistemi ile ilgili Aktif paratoner, faraday kafesi, pasif paratoner sistemlerine ilişkin standart ve şartnamelerin işaret ettiği şekilde detaylı projelerin hazırlanması. Projelerin uygulanabilir şekilde ve şartname ile standartlara uygun şekilde hazırlanması Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti. deneyimli proje ekibinin başlıca görevidir. Ayrıca taahüt işlerine bağlı olarak yıldırımdan korunma sistemi ile ilgili As-built projelerin hazırlanması ve Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti. arşivinde bulunması ilerleyen zamanda oluşabilecek tadilât, yer değiştirme gibi işler için hem kullanıcı müşteriye ve hem de Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti. montaj ekibine ışık tutmaktadır.

KONTROL VE ÖLÇÜM

Ülkemiz standart ve şartnamelerinde Yıldırımdan korunma sistemlerinin yılda en az bir defa ehil kişilerce kontrol ve ölçümünün yapılarak arşiv kayıtlarında bulunması istenmektedir. Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti. tarafından verilen bu hizmetlerde yıldırımdan korunma sisteminin yeterliliği, topraklama sisteminin çalışırlığı, aktif paratoner ünitesinin işlevini yerine getirip getirmediği kontrol edilerek raporlanmaktadır. Ayrıca her kullanıcı için yılda en az bir kere yapılan bu kontrol ve ölçümler Lightning Onay ESE aktif paratoner ünitelerinin garanti kapsamı için de önemlidir. Periyodik kontrol ve ölçümlerde çalışmasında bir sorun görülen Lightning Onay ESE aktif paratoner ünitesi Onay Paratoner San.ve Tic.Ltd.Şti. tamamen bedelsiz olarak yenisi ile değiştirilmektedir.